fbpx
Anasayfa / FİLM / 40 Yıl Sonra Yeniden “The Shining” Rüzgarı – Doctor Sleep

40 Yıl Sonra Yeniden “The Shining” Rüzgarı – Doctor Sleep

Stephen King’in ünlü eseri The Shining’in devam filmi niteliğindeki Doctor Sleep 22 Kasım’da ülkemizde vizyona girdi. Stephen King’in yapımları özellikle Netflix ve Hulu gibi dijital platformlarda artmaya başladı. Aynı şekilde sinema yapımlarını da boş geçmeyerek aynı yıl içerisinde Pet Sematary ve IT:Chapter Two gibi yapımları izleme şansı elde ettik.

Filme gelecek olursak; The Shining’e sıklıkla atıfta bulunan Doctor Sleep’in özellikle girişteki Dan Torrance’ın çocukluk sahnelerinde, bir canlandırma veya taklit etme gayreti göze çarpıyor. Dan’in büyümesiyle ise film genel olarak kendi kimliğini ve ritmini buluyor.

The haunting of Hill House dizisi ile popüleritesini arttıran Mike Flanagan yeniden güzel bir iş çıkarmış gözüküyor. Babasının, annesini ve kendisini öldürmeye teşebbüs etmesinin ardından normal biri olmaya çalışması ve bir nevi doğuştan gelen yeteneğini saklaması veya reddetmek zorunda kalması anlatılıyor.

The Shining’in devam filmi olarak değil de yeni bir Stephen King hikayesinin farkında olarak Doctor Sleep’i izlemek daha tatmin edici bir seyir keyfi yaşatacaktır.

 

Hakkında kulturlubiri

Ayrıca Bir Bak :)

tenet hd

Christopher Nolan Filmi Olan Tenet’ten İlk Fragman!

17 Temmuz 2020′de vizyona girecek ve Christopher Nolan‘ın kendisinin en iyi filmi olarak nitelediği Tenet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla