fbpx
Anasayfa / FİLM / Stephen King’in ‘The Dark Half’ı Yeniden Çevrilecek!

Stephen King’in ‘The Dark Half’ı Yeniden Çevrilecek!

Stephen King’in korku romanı “The Dark Half” bir kez daha sinemaya uyarlanıyor. Filmin yönetmenliğini “Her Smell”in yönetmeni Alex Ross Perry üstlenecek. Bugüne kadar 30’dan fazla eseri sinemaya uyarlana Stephen King, sinemayı beslemeye devam ediyor ve bir eserini daha bizlere sunuyor.

The Dark Half

King, kitabı 1989 yılında bilinmeden önce kullandığı Richard Bachman takma adıyla yayınlamıştı. Kitap1993 yılında beyaz perdeye uyarlanmış ve filmin yönetmenliğini George Romero üstlenmişti, Timothy Hutton‘ı başrolde izlemiştik. 15 milyon $ bütçeyle çekilen film, 10 milyon $ gişe hasılatı elde etmişti.

Kitabın konusuna gelecek olursak 1960 ve 1988 yılları arasındaki bağlantılı olan bir hikayeyi anlatır. Kitabın başkahramanı bir yazar olan Thad Beaumont’tur. Thad, önceleri George Stark takma adıyla kitaplar yazar. Yazdıkları, çok sevilen ve satılan korku hikâyeleridir. Ancak bir gün, George Stark’ı ifşa etmeye ve kendi adıyla kitaplar yazmaya karar verir. Bu ifşa George Stark’ın sonu, ancak seri cinayetlerin başlangıcıdır. Ancak cinayetleri işleyen kimdir? Thad nasıl bir yol izleyecektir?

Büyük bir merakla filmin yeni yapımını bekliyoruz o halde 🙂

Filmin 1993 yapımı tanıtım videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

The Dark Half Fragman

Hakkında kulturlubiri

Ayrıca Bir Bak :)

tenet hd

Christopher Nolan Filmi Olan Tenet’ten İlk Fragman!

17 Temmuz 2020′de vizyona girecek ve Christopher Nolan‘ın kendisinin en iyi filmi olarak nitelediği Tenet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla