fbpx
Anasayfa / FİLM / Tüm Zamanların En İyi 8 Film Üçlemesi!

Tüm Zamanların En İyi 8 Film Üçlemesi!

Bazı filmler vardır ve bu filmler anlatmak istediğini birkaç saat içerisinde veremez seyirciye. Bu nedenle devam etmek ister ve daha fazla şey sunmak, hikayeyi devam ettirmek ister. Şimdi gelin hep birlikte tüm zamanların en iyi 10 film üçlemesine bir liste ile göz atalım.
–Filmler alfabetik sıraya göre dizilmiştir.–

1) Back to The Future Üçlemesi
Back to the Future ucleme

Robert Zemeckis 80’li yılların popüler ve fütüristik temalı filmini oluşturduktan sonra devamını da hem hikaye hem meraktan dolayı çekmek istedi. Ve bizlere bu muhteşem üçlemeyi bıraktı.

2) Spider Man Üçlemesi
Spider Man Ucleme

Toby Maguire ile başlayan örümcek adam furyası günümüzde devam ediyor olsa bu üçlemenin tadı asla hiçbirinde bulunmuyor.

3) The Dark Knight Üçlemesi
The Dark Knight Ucleme

CHristopher Nolan ve Christian Bale’i buluşturan bu muhteşem üçleme klasik süper kahraman yapısındaki Batman’i bu kaıbından çıkarak çok daha farklı ve güzel bir noktaya getirdi.

4) The Godfather Üçlemesi
The Godfather Ucleme

Francis Ford Coppola‘nın en iyi filmi olarak nitelendirilen ve başrollerde Marlon Brando, Al Pacino ve Robert De Niro’nun muhteşem performanslarıyla uçuşa geçen The Godfather üçlemesi, bir başyapıt için gereken her şeye sahiptir.

5) The Lord of the Rings Üçlemesi
Lotr trilogy

Geldik listede olmazsa olmaza yani Yüzüklerin Efendisi serisine. Peter Jackson’ın bu üçlemesi kimileri için asla kıyaslanamayacak kadar kutsal. Peki senin Elf gözlerin neler görüyor sevgili okur?

6) The matrix Üçlemesi
The matrix ucleme

Mayıs 2020’de 4.filminin geleceğini bilsek de o zaman kadar biz üçleme saymaya kabul edelim ve heyecan için bu muhteşem filmin yenisi bekleyelim.

7) The Vengeance Üçlemesi
The Vengeance Üçlemesi

Belki Oldboy desek bilirsiniz ama aslında evet bu bir üçlemenin parçası. Chan-wook park‘ın intikam odaklı birbirinden bağımsız filmlerinde ne ararsanız mevcut.

8) Three Colors Üçlemesi
Three colors trilogy

Krzysztof Kieslowski‘nin bu üçlemesi, şimdiye kadar çekilmiş en şiirsel filmlerden biri olma özelliğini taşıyor.

**Bunların haricinde yazıya dökemediğim onlarca muhteşem üçleme mevcut. Eğer öneriniz varsa her zaman açığım ve yazıyı onlar ile güncelleyebilirim. Şimdilik kendinize iyi bakın sevgili okurlar, kültürle ve kültürlü kalın 🙂

Hakkında kulturlubiri

Ayrıca Bir Bak :)

tenet hd

Christopher Nolan Filmi Olan Tenet’ten İlk Fragman!

17 Temmuz 2020′de vizyona girecek ve Christopher Nolan‘ın kendisinin en iyi filmi olarak nitelediği Tenet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla